Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Reálná rychlost u připojení 50 Mb/s

Reálná rychlost u připojení 50 Mb/s

Reálná rychlost u připojení 50 Mb/s

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od rom
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 13,4/1,22
Poskytovatel: AVONET

Zdravím,

pokud poskytovatel nabízí stahování 50 Mb/s, jaká by měla být reálná rychlost stahování? Stahuji většinou kolem 1,5 MB/s - nezáleží odkud, rychlost je +- pořád stejná.

Připojení xDSL
Děkuji.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 19,6/4,84
Poskytovatel: Bartanet

Zkuste si
https://rychlost.cz/nonstop/

občas z toho jsou videt zajímavá čísla. Lze nechat puštené například 48 hodin.

 
od milhaus500
příspěvků: 30
IP: (zobrazit)

Rom | 20.02.2018 12:00

Zdravím,

pokud poskytovatel nabízí stahování 50 Mb/s, jaká by měla být reálná rychlost stahování? Stahuji většinou kolem 1,5 MB/s - nezáleží odkud, rychlost je +- pořád stejná.

Připojení xDSL
Děkuji.


5MB/s

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 29,6/9,47
Poskytovatel: JaroNet

Rom | 20.02.2018 12:00

Zdravím,

pokud poskytovatel nabízí stahování 50 Mb/s, jaká by měla být reálná rychlost stahování? Stahuji většinou kolem 1,5 MB/s - nezáleží odkud, rychlost je +- pořád stejná.

Připojení xDSL
Děkuji.

Pokud je nabídka 50 Mbps, mělo by to jet "až" kolem 6 MB/s, záleží ale na uplatňované agregaci, tj. mezi kolik dalších lidí je to děleno.

 
od aje
příspěvků: 19
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

tak já u O2 stahuji 5,5 až 6 Mb/s

 
od pcwifi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: BOXNET - Internetová

50Mbit VDSL a realne 6MB, v modemu link speed 55,1Mbit minus rezie. VDSL je v tomto v pohode, vsak se rika, kabel neunavis. Agregace bude nejaky mytus, Cetin ji zrusil nedavno a operatori ji nemaji duvod uplatnovat, snad maj sakra dostatek konektu aby to utahli... kdyby oni nemeli, tak uz nevim kdo jiny :o) Me nepadla realna speed na VDSL za 2 roky pod 90% maxima, znami na VDSL stejne zkusenosti.

VDSL 50/5, vektoring neprinesl v podstate nic, 650m od ustredny se zazrak uz nekoná...
 
od oldalien
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,7/4,79
Poskytovatel: O2

Pořídil jsem si O2 Smart box, s balíčkem 50MB/sec.

Zatím spokojenost:
https://rychlost.cz/rsh/20192651010.png

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 32,0/17,1
Poskytovatel: PointNET

Já měl kdysi, cca 10 let zpět také DSL a spokojenost byla též. Tj měl jsem to co inzerovali, ale tehdy tam asi bylo ještě FUP, už si moc nepamatuju.

Dost záleží na lokalitě.