Pomalý internet od T-Mobile

od skorice-vanilka
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 2,55/0,89
Poskytovatel: T-MOBILE

Měla jsem od T.Mobile >Internet na doma, bezdrát< tarif Standart. Nevyhovovalo mi dokupování balíčků. Proto jsem v 03/2017 přešla na >Pevný internet< tarif Standart. Oba jsou za stejnou cenu a mají mít rychlost stahování až až 20Mb/s. Tarif mi zapnuli 2.3.2017 a modem dorazil 6.3.2017.

Od začátku co jsem připojila pevný internet pozoruji rapidní zhoršení. Většina videí mi nejde přehrát, nejde mi nahrát fotka, otevření nové stránky trvá dlouho, prostě je to pomalé jak šnek.

Od včerejška jsem udělala pár testů rychlosti pro IP adresu 46.13.140.123.

Datum a čas IP (hostname) Download Upload Ping

Mbits Mbits ms
16.03 09:40 -.tmcz.cz 3,07 0,25 54,0
16.03 09:08 -.tmcz.cz 2,95 0,89 54,0
15.03 17:54 -.tmcz.cz 3,07 0,85 52,0
15.03 16:26 -.tmcz.cz 2,12 0,93 57,0
15.03 16:21 -.tmcz.cz 2,06 0,90 60,0

Ten bezdrát taky nebyla žádná sláva, ale pro potřeby mé domácnosti dostačoval. To nové připojení přes telefonní linku přece nemůže být v pořádku. Co s tím, poratíte mi někdo ?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

Zavolej na tmobile, že máš problém.

 
od skorice-vanilka
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 2,70/0,86
Poskytovatel: T-MOBILE

Jo, už jsem udělala a poradili mi, ať zabalím modem a pošlu zpátky i s výpovědí.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE

Fakt? Tak to je maso...

 
od fausteric
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 4,62/0,86
Poskytovatel: T-MOBILE

Mám taky T-mobile, na Velké Ohradě. Zde je to asi jediný možný způsob připojení (?), bohužel s hustou agregací (to vám při uzavírání smlouvy ovšem neřeknou). Je to strašně pomalé, internet se zastavuje v nejméně vhodnou dobu a o stahování větších porcí dat si mohu nechat jen zdát. Když si stěžuji, je to prý chyba modemu, pošlou nový, mám od nich už třetí, ten samý obstarožní Zyxel, ale v přístroji to není.

Je ostudou tohoto státu, že není všude do bytů zavedena optika, alespoň na velkých sídlištích ve velkých městech. Přijímáme internet na starých tenkých telefonních drátech z 80-tých let, s mizernou prostupností, místo moderních technologií. Byl u mě technik z T-mobilu, měřil prostupnost drátů a říkal, že víc ty dráty prostě už nepřenesou a jiné řešení není, než používat zastaralou technologii ADSL první generace. V práci, o několik paneláků dále, máme totéž od poskytovatele O2 a je to ještě horší, spojení na web leda na prohlížení, každou chvíli výpadek. Změnou poskytovatele si bohužel nepomůžeme, nevím, co s tím.

Než naletím někomu dalšímu, chtěl bych alespoň dva měsíce internetu na zkoušku.

 
od skorice-vanilka
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE
hodnocení reakce: 1

Konečně se ledy hnukly.

Po delším dopisování s T-Mobile se mi postupně ozvalo asi 5 odpovědných pracovníků. Výsledek je ten, že mi nabídli Pevný internet vzduchem, což je prý úplná novinka. Spočívá v tom, že pro využívání služby je nutný modem. Jedná se o modem HUAWEI B2338-168,který se skládá ze dvou jednotek – vnější a vnitřní. Venkovní jednotka obsahuje anténu, modem a SIM kartu. Prostřednictvím vnitřní jednotky se zákazník připojí k internetu. Buď pomocí LAN kabelu nebo pomocí Wi-Fi. Tato jednotka podporuje Wi-Fi připojení v pásmech 2,4 a 5 GHz. Instalaci modemu provádí vždy náš instalační partner.

Ceny modemu - zvýhodněná cena při závazku na 24 měsíců je 2 301 Kč nebo 1 Kč + 23x100 Kč (podmíněná dotace 3998 Kč)

-základní cena 6299 Kč (bez závazku nebo při závazku na 12 měsíců)

Ceny instalace - zvýhodněná cena při závazku na 12/24 měsíců 1 Kč (podmíněná dotace 2598 Kč)-bez závazku 2 599 Kč.

Žádala jsem okamžité zrušení smlouvy na pevný internet a dnes mi z T-Mobile volali a nabídli mi dvouměsíční slevu 100% z ceny pevného internetu který mám, když u nich zůstanu a vyčkám zřízení toho nového >pevného internetu vzduchem< a následné jeho zrušení, až mi bude připojen ten nový. Byla jsem rozhodnuta se obrátit na Český telekomunikační úřad, kdybych s nimi nepochodila. Takže vyčkám, až mi doručí ten nový modem, zřídí anténu a internet od nich si zřejmě ponechám.

Toto sem píši, aby bylo známo, že řešenhí se dají nalézt.

 
od novivan
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,86/0,24
Poskytovatel: O2

U T-mobile mají zřejmě v administraci úžasný bordel. Pevná internet bez drátu jsem u nich poprvé objednával před 24 dny. Od té doby jsem s nimi protelefonoval několik hodin a dosáhl jsem pouze toho, že už mi mailem poslali celkem dalších pět různých objednávek. Sousedovi objednávku ze stejného dne zapojili třetí den.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,8/12,1
Poskytovatel: NAŠI Internet

ty čekaci doby jsou normální co čekáte ? nejste pro ně lukrativní :)

ja před pár lety čekal na připojení ADSL 8 mněsícu !!! od O2 a to jsou draty na ulici hned vedle baráku ! furt jen slibovaly a kecaly ,až jsem podal stižnost na ČTU a vida kabely a internet byl zapojeny do 5 dnu od podani stižnosti :) ! když přijely zapojovat kabely tak mi bečely na rameni že jsem si nemusel stěžovat na ČTU , že dostaly pokutu :))) a mužu říci že pokuta nebyla malá !!!

za zakona maji na to vás připojit do 30 dnu ! po tom bych se na vašem místě obratil na ČTU a podal stižnost !

to same se týká i rychlosti internetu ! sice v smlouvách maji slovo Až xyz rychlost, ale ze zákona vyplívá že internet musí být použítelný k tomu k čemu je určený ! což třeba když jsem mněl ADSL od O2 a rychlost 7.0/0.1 až 0.2 MBps upload nebylo použítelně !

je ale zajimavé že tahel rychlost nastala až mi poslaly oznamení že mám bud prodloužit smlouvu na další dva roky nebo přejít na nový rychlejší tarif :) fakt vtipní jsme daleko od UT/DSLAM takže mi rychlejší tarif nepomuže ! a diky tomu že po tomhle se stal internet nepoužítelný tak sjem od O2 odešel ! a už nikdy více O2 !!!

 
od novivan
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,78/0,62
Poskytovatel: O2

Po verbální výměně názorů na FB T-mobilu skutečně přišel "montér" s vnější jednotkou přivázanou izolepou k ulomené násadě z lopaty, ovšem jen s metrovou napájecí šňůrou. Po dodání prodlužováku se prošel asi v okruhu asi dva metry a prohlásil, že zde není signál LTE. Tím anabáze skončila. Zajímavé je, že ve stejném místě Chodí v telefonu data T- mobilu cca 20 MB/sec.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,8/12,0
Poskytovatel: NAŠI Internet

tak toje divné proč jste emu neřekl že na telefonu máte LTE signal ! a tím padem i data !

sice je fakt že každé VF zařízení se chová jinak , to asi jako asus vs mikrotik v ausu vídím kolem sebe 6 wifi sítí , ale v mikrotiku vidím kolem sebe cca 34 wifi sití zajimavé že jo :) příčem oboji wifi co jak mikrotik tak asus maji interní anteny a jsou defkato vedle sebe !

to smaé jako jeden mobil mi LTE u mně nebral vubec a druhý mobil signál na plno :)

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,8/12,0
Poskytovatel: NAŠI Internet

ps tady je mapa stanic LTE podle ČTU
http://start-lte.ctu.cz/
http://lte.ctu.cz/pokryti/

 
od novivan
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,78/0,62
Poskytovatel: O2

Je mnoho věcí mezi nebem a zemí... . Momentálně s nimi řeším technický problém se kterým si nikdo od nich neví rady. Jejich Twist karta s dokoupenými daty se připojí pouze na G2, ačkoli se na G4 správně zaregistruje. Karta fungující na G4 z jiného mobilu dosazená u mě do druhého slotu, funguje správně na G4. Naopak moje Twist dosazená jinam stále jen G2. Její výměna v prodejně T-mobilu, doporučená na helpline, nijak nepomohla. A teď, babo raď.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 18,4/12,3
Poskytovatel: NAŠI Internet

tohel spíše vypadá na problem v systemu operatora !